23-05-2024 eKurier | Szczecin/Region
Do wody tylko na dziko?

Trzebież bez kąpieliska

Trzebież bez kąpieliska
Nad bezpieczeństwem wypoczywających na kąpielisku w Trzebieży w każdym sezonie czuwało dwóch ratowników. Jak będzie w tym roku? Fot. Robert STACHNIK

W Trzebieży (gmina Police) w tym roku nie będzie kąpieliska. Samorząd gminy nie dopełnił niezbędnych formalności w wyznaczonym terminie. To może oznaczać, że kąpiel w tym miejscu będzie możliwa tylko „na dziko", czyli bez kontroli ratowników. A ci w sezonie letnim interweniowali tu około 100 razy z powodu różnych sytuacji zagrażających zdrowiu wypoczywających.

Kąpielisko w Trzebieży funkcjonuje od kilku sezonów. Wcześniej było tu „miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli". Mówi się nieoficjalnie, że teraz zdecydowały względy finansowe (jak ustaliliśmy na zorganizowanie i utrzymanie kąpieliska potrzeba co najmniej 70 tysięcy złotych). A oficjalnie: nowy samorząd nie zdążył przyjąć odpowiedniej uchwały.

- Powinniśmy podjąć tę uchwałę do 20 maja, ale tego nie zrobiliśmy, nie mieliśmy jeszcze powołanych komisji i nie można było tego zrobić w tym terminie - potwierdził nam przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Artur Echaust. - Nie będzie więc tam kąpieliska strzeżonego. Plaża będzie otwarta, każdy będzie mógł z niej skorzystać, ale niestrzeżona.

Przewodniczący tłumaczy, że to poprzednia władza nie dopełniła niezbędnych formalności. Dopytywany o to naczelnik Wydziału Oświaty i

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 23-05-2024