27-05-2024 eKurier | Szczecin/Region
W Stargardzie podpisano umowy na budowę dwóch pierwszych odcinków S10
Szybciej i krócej do Warszawy
Budowa drogi ze Szczecina do Piły o długości 113,4 km ma się zakończyć w 2028 r. W miniony piątek w sali sesyjnej stargardzkiego ratusza przedstawiciele GDDKiA podpisali umowy z wykonawcami dwu odcinków, które powstaną jako pierwsze.
To odcinki Suchań - Recz o dł. 19,6 km i Piecnik - Wałcz o dł. 16 km. Odcinek z Recza do Suchania wybuduje firma Mirbud. Umowę na jego realizację, Łukasz Lender, dyrektor oddziału GDDKiA w Szczecinie podpisał 24 maja z Jerzym Mirgosem, prezesem zarządu firmy. Drugi odcinek z Piecnika do Wałcza zrealizuje Budimex. Umowę sygnował prezes Artur Popko. Wartość kontraktu podpisanego z tymi dwoma wykonawcami opiewa na 1,2 mld zł.
- W ciągu kilku najbliższych tygodni podpiszemy umowy na 6 kolejnych odcinków S10 między Szczecinem a Piłą - mówił w piątek Dariusz Klimczak, minister infrastruktury. - Na tę drogę czekały pokolenia. Ona unieważni twierdzenie, że łatwiej z tego miejsca dostać się do Berlina niż do Warszawy. To ważny moment nie tylko pod względem komunikacyjnym, ale rozwoju gospodarki.
...Pozostało jeszcze 80% treści
Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 27-05-2024