29-05-2024 eKurier | Szczecin/Region
Rada Miejska i Rada Powiatu Stargardzkiego nie dały kolei zgody

Stracili do nich zaufanie

Stracili do nich zaufanie
To było historyczne posiedzenie. W jednej sali obradowali jednocześnie radni miasta i powiatu. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ

Wniosek PKP PLK i firmy Trakcja, by od wakacji zamknąć w Stargardzie na 3,5 miesiąca dwa wiadukty jednocześnie, został wczoraj odrzucony zarówno przez radnych miejskich, jak i powiatowych.

To było historyczne posiedzenie. W sali sesyjnej starostwa spotkali się radni miasta i powiatu. Celem obrad było zajęcie stanowisk w sprawie wniosku, jaki złożyły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Region Zachodni. Kolej chciała - przedkładając jednocześnie harmonogram prac - by od 24 czerwca do 15 września zamknąć w Stargardzie w jednym czasie wiadukty przy ul. Pierwszej Brygady/ Konopnickiej oraz Bogusława IV, po zapewnieniu przejezdności pod wiaduktem na ul. Wyszyńskiego. Inwestor obiecuje w zamian skrócenie uciążliwości o cztery miesiące.

Wcześniej nie dali zgody

Tymczasem oba samorządy w 2021 r. przyjęły stanowiska, by dwu wiaduktów naraz nie zamykać. Kolej i wykonawca zawnioskowali, by tę decyzję uchyliły, zapewniając, że prace będą terminowe. Stąd wtorkowa wspólna sesja. Poprzedziła ją wizyta rajców na placu budowy.

- Od co najmniej roku terminy realizacji prac są dotrzymywane - mówił wczoraj na

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 29-05-2024Image
Od lewej: Michał Jaskulski, Paweł Różański i Jacek Molik. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ