14-01-2025 eKurier | Kultura
Weekend w filharmonii

Pod znakiem koncertów prezydenckich

Pod znakiem koncertów prezydenckich
Owacjami na stojąco publiczność nagrodziła występ szczecińskich filharmoników. Fot. Elżbieta KUBERA

Koncert prezydencki wypełnił po brzegi w piątek i w sobotę Złotą Salę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Publiczność owacjami na stojąco doceniła występ filharmoników pod dyrekcją Przemysława Neumanna.

Zaczęło się niemal jak w Wiedniu: wytwornie ubrani słuchacze i seria najsłynniejszych utworów dynastii Straussów. W drugiej części natomiast było dużo bardziej różnorodnie i zaskakująco.

Gości, którzy wkraczali po schodach do sali koncertowej, witał prezydent Szczecina

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 14-01-2025



Image
Owacjami na stojąco publiczność nagrodziła występ szczecińskich filharmoników. Fot. Elżbieta KUBERA