05-02-2026 eKurier | Szczecin/Region
Konkretne kroki wobec bezpieczeństwa i obrony cywilnej

Mobilna strzelnica sposobem na zagrożenie?

Mobilna strzelnica sposobem na zagrożenie?
Mobilna kontenerowa strzelnica teoretycznie może stanąc w Szczecinie, jednak podmiot, który chciałby ją prowadzić, musi dostosować się m.in. do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a także sporządzić regulamin. Fot. Dariusz SMOLIŃSKI

Czy mobilna kontenerowa strzelnica stanie w Szczecinie? Urząd Miasta nie mówi „nie", ale żeby pomysł wszedł w życie, muszą zostać spełnione określone warunki wynikające z ustaleń miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Pomysł wyszedł od radnego Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Smolińskiego, który powołuje się na sugestie mieszkańców Szczecina. Mobilne strzelnice stoją już w innych miastach w Polsce.

- Z informacji przekazywanych przez producentów wynika, że są to obiekty całkowicie zamknięte i w pełni bezpieczne, spełniające obowiązujące normy w zakresie bezpieczeństwa oraz kuloodporności. Konstrukcje te posiadają m.in. certyfikaty Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) dla całej konstrukcji kontenera, certyfikat WITU dla kulochwytu głównego, rozwiązania techniczne zapewniające skuteczne tłumienie hałasu, systemy filtrujące ograniczające wpływ

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 05-02-2026