20-02-2026 eKurier | Kurier Plus
Muzykalni od zawsze

Od przedszkola do seniora

Od przedszkola do seniora
Artur Słowik był w drużynie Majki Jeżowskiej. Fot. TVP2

Krzysztof ŻURAWSKI, Wioletta MORDASIEWICZ

Telewizyjne programy typu talent show od samego początku odnotowują bardzo wysoką oglądalność. Podobnie jest z „The Voice Senior", opartym na niderlandzkim pomyśle. W Polsce jest on emitowany na antenie TVP2 od 2019 roku.

Zmagania muzycznych talentów śledziliśmy na antenie TVP2 od 3 stycznia. Emocje sięgnęły zenitu 14 lutego, kiedy to na ekranach telewizorów oglądaliśmy wielki finał ostatniej, siódmej, edycji „The Voice Senior". Ostatecznie, po ponad miesięcznych zmaganiach, w muzycznej walce o zwycięstwo spotkali się: Grażyna Osmala i Albert Czarkowski (drużyna Alicji Majewskiej), Artur Słowik i Robert Ziętara (drużyna Majki Jeżowskiej), Ryszard Orecki i Małgorzata Skrzypczak (drużyna Roberta Janowskiego) oraz Krzysztof Koziarski i Violetta Kapcewicz (drużyna Andrzeja Piasecznego). Wśród tych osób aż trzy pochodziły z naszego regionu: Albert Czarkowski (Szczecin), Ryszard Orecki (Szczecin) i Artur Słowik (Stargard). Ostatecznie, o zwycięzcy programu zadecydowali podczas finału widzowie w głosowaniu SMS-owym. Największą sympatię widzów zdobyła Violetta Kapcewicz ze Szklarskiej Poręby.

Artur Słowik

O Arturze Słowiku pisaliśmy już szerzej na naszych łamach. Przypomnijmy:

Arturowi Słowikowi ze Stargardu kibicowali fani programu „The Voice Senior" z całej Polski. Choć wielu widzów i jurorzy wróżyli mu zwycięstwo, ostateczny wynik zależał od publicznego głosowania. Dla Słowika, który przez cały program imponował formą i charyzmą, to kolejny znaczący sukces w karierze muzycznej. Warto przypomnieć, że Artur Słowik ma już za sobą triumf na opolskich Debiutach w 1987 roku. W wywiadach przyznawał, że wtedy nie był jeszcze gotowy na wielką karierę, ale mimo to nie porzucił muzyki. Dziś kontynuuje swoją pasję z dużym powodzeniem, a udział w „The Voice Senior" tylko potwierdził jego talent i sceniczny profesjonalizm.

Dwaj bardzo muzykalni i utalentowani szczecinianie to również muzycy, którzy praktycznie

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 20-02-2026



Image
Albert Czarkowski w przedszkolu Fot. archiwum Alberta CZARKOWSKIEGO
Image
Albert Czarkowski jako basista Fot. archiwum Alberta CZARKOWSKIEGO
Image
Albert Czarkowski z żoną Basią Fot. archiwum Alberta CZARKOWSKIEGO
Image
Ryszard Orecki jest duszą towarzyską klasy… Fot. archiwum Ryszarda ORECKIEGO
Image
Ryszard Orecki jako rockmen Fot. archiwum Ryszarda ORECKIEGO
Image
Ryszard Orecki jako perkusista Fot. archiwum Ryszarda ORECKIEGO